Безоплатне зубопротезування

03.05.2024 08:21

Управління соціального захисту населення Слобожанської селищної ради повідомляє про можливість отримання послуг безоплатного зубопротезування для окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Міністерство охорони здоров'я спільно з Національною службою здоров'я запускає пілотний проєкт «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». Це додаткова до Програми медичних гарантій ініціатива, на яку у бюджеті 2024 передбачено 750 млн грн.

У рамках пілотного проєкту з надання стоматологічної допомоги окремим категоріям громадян, державою надаються послуги із зубопротезування на суму до 14 984 грн. Ця сума є граничною вартістю послуг, які можуть бути надані за рахунок коштів державного бюджету. Скористатися програмою безоплатного зубопротезування пацієнт може один раз протягом року.

• Хто може отримати послуги безоплатного зубопротезування?

- учасники бойових дій

- особи з інвалідністю внаслідок війни

- військовослужбовці

• Як отримати послугу?

- звернутися до медичного закладу, який уклав договір з Національної службою здоров’я України (НСЗУ)

- отримати попередньо направлення від лікаря-стоматолога

- заповнити заяву

- надати копії документів з пред’явленням їх оригіналів

• Пакет необхідних документів:

- паспорт громадянина України

- облікова картка платника податків

- посвідчення (учасника бойових дій / особи з інвалідністю внаслідок війни / посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу)

• Пацієнту безоплатно гарантовані такі послуги:

- Проведення стоматологічного обстеження для визначення обсягів та методу зубопротезування.

- Проведення інструментальних досліджень, зокрема, рентгенографії або ортопантомографії тощо

- Встановлення таких типів зубних протезів: незнімного металокерамічного та/або повного/частково знімного нейлонового/акрилового протезу, та/або частково знімного (бюгельного).

- Підготовка ротової порожнини, зокрема, опорних зубів, до встановлення визначеного типу зубного(их) протеза(ів) (без урахування лікувальних процедур).

- Виготовлення зубного(их) протеза(ів), що включає отримання відбитків і реєстрацію прикусу, вибір матеріалу та дизайну майбутнього протеза(ів), фрезерування або моделювання протеза(ів) в зуботехнічній лабораторії.

- Проведення фіксації зубного(их) протеза(ів), що включає клінічне припасування та контроль конструкції, фіксацію, корекцію та полірування.

- Проведення своєчасного знеболення на всіх етапах зубопротезування.

- Надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.

- Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.

- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги.

• Перелік надавачів медичних послуг за напрямом "Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України" по Дніпропетровській області: станом на 26.04.2024:

- 01984441, КНП "МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ № 6" ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ місто ДНІПРО, вулиця Столєтова, 13, контакти телефон +380567199127;

- 01984636, КНП "КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ" ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, місто ДНІПРО, проспект Івана Мазепи, 47, контакти: +380567462075

- 01985216, КНП "СТОМАТОЛОГІЧНА ПОЛІКЛІНІКА №1" ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, місто ДНІПРО, проспект Дмитра Яворницького, 12А, контакти: +380665787896

- 44791147, КНП "ТЕРИТОРІАЛЬНЕ МЕДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ "КРИВОРІЗЬКА КЛІНІЧНА СТОМАТОЛОГІЯ" КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, місто КРИВИЙ РІГ, вулиця Калантая, 4,  вулиця Кокчетавська, 1, площа Визволення, 5, контакти: +380984248725;

- 37906491, КНП КАМ'ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ №3", місто КАМ'ЯНСЬКЕ, бульвар Будівельників, 23, вулиця Січеславський шлях, 77-В, контакти: +380683096564;

- 01987402, КНП "ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ № 1" ПАВЛОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, місто Павлоград, вулиця Шевченка, 63, контакти: +380380996674.

Укладання та підписання договорів триває, тож перелік мед закладів розширюватиметься.

• Для пошуку медзакладів використовуйте дашборди Національної служба здоров’я України  https://cutt.ly/DeqsNXE1. Також контакти закладів можна дізнатися за номером 16-77, оператор контакт-центру підкаже адресу та телефон медичного закладу.