Про громаду
Побратимські зв'язки Слобожанської територіальної громади

Українські громади-партнери

25 січня 2022 року у приміщенні Широківської сільської ради Запорізької області селищний голова Іван Камінський підписав Меморандум про співпрацю з Широківською сільською радою.

Цей Меморандум – дійсно важливий фактор для успішного розвитку наших громад. Це також обмін досвідом у сферах культури, освіти і спорту, бізнесу і туризму ,охорони здоров'я, спільна участь у міжнародних ініціативах та інвестиційних проектах мають на меті збагатити наші громади новим корисним і цікавим досвідом.

25 січня 2022 року у приміщенні Широківської сільської ради Запорізької області селищний голова Іван Камінський підписав Меморандум про співпрацю з Пологівською міською радою.

10 березня 2023 року відбулася зустріч делегацій Новоселицької міської ради та Слобожанської селищної ради.

Метою їх зустрічі стало підписання меморандума про співробітництво у сферах культури, освіти і спорту, бізнесу і туризму ,охорони здоров'я та обміну набутим досвідом. Також документ затверджує спільну участь громад у міжнародних ініціативах та інвестиційних проектах.

28 липня 2022 року представники Слобожанської громади, зокрема селищний голова Іван Камінський та його перший заступник Ігор Шаповалов, з робочим візитом відвідали Маневицьку громаду Волинської області. Визначною подією цієї зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю між Слобожанською селищною радою та Маневицькою селищною радою. Документ в День Української Державності та День Хрещення Київської Русі затвердили Слобожанський селищний голова Іван Камінський та Маневицький селищний голова Олександр Гаврилюк. Основними напрямами співробітництва визначено галузі екології та довкілля, енергозбереження та енергоефективності, комунальної та соціальної інфраструктури, підприємництва та бізнесу, креативності, культури, туризму, спорту та громадянського суспільства.

Співпраця з Хотинською міською територіальною громадою розпочалась завдяки реалізації проєкту за Програмою USAID DOBRE у 2016 році.

Ця програма допомагає територіальним громадам скористатися можливостями та подолати виклики, пов'язані з децентралізацією. Протягом перших шести років Програма DOBRE тісно співпрацювала зі 100 громадами, виконуючи дві основні мети - по-перше, допомогти ТГ урядовувати дієво, відкрито та підзвітно, і по-друге, сприяти активному і ефективному залученню громадян до прийняття рішень та вироблення політик.

28 червня 2023 року відбулася зустріч в онлайн-форматі представників Коростенської міської територіальної громади та Слобожанської селищної територіальної громади. Її метою, зокрема, стало підписання Меморандуму про співробітництво у галузях екології та довкілля, енергозбереження та енергоефективності, комунальної та соціальної інфраструктури, підприємництва та бізнесу, креативності, культури, спорту, туризму та громадянського суспільства.

16 серпня 2023 року під час засідання виконавчого комітету Слобожанської селищної ради відбулось підписання Меморандуму про співробітництво між Слобожанською селищною територіальною та Авангардівською селищною територіальною громадою (Одеської області).

Взаємодія між громадами охопить галузі екології та довкілля, енергозбереження та енергоефективності, комунальної та соціальної інфраструктури, підприємництва та бізнесу, креативності, культури, спорту, туризму та громадянського суспільства.

Міжнародні партнери

11 жовтня 2022 року відбулося підписання Угоди про співпрацю між Слобожанською селищною радою та латвійським муніципалітетом Адажі. Метою затвердження документу та офіційного візиту делегації Слобожанської громади, зокрема, визначено співробітництво у гуманітарній галузі. Підписантами Угоди стали Слобожанський селищний голова Іван Камінський з одного боку та міський голова Адажі Маріс Спрінджукс – з другого.

Слобожанська селищна рада та грузинський муніципалітет Душеті підписали Меморандум про співпрацю та розуміння 7 жовтня 2021. Меморандум включає співпрацю у таких сферах: культура, спорт, освіта, економічний розвиток, залучення інвестицій тощо

Слобожанська селищна рада 7 жовтня 2021 року в Литовській республіці підписала Меморандум про співпрацю та розуміння з муніципалітетом Шакяй. Документ включає співпрацю у таких сферах: культура, спорт, освіта, економічний розвиток, залучення інвестицій тощо.

Крім представників України та Литви цю угоду також підписали представники Латвії - муніципалітет Адажі, та Грузії - муніципалітет Душеті.

11 липня 2022 року делегація Слобожанської селищної ради відвідала муніципалітет Купишкіс Литовської республіки. Перший договір про партнерство та співпрацю між муніципалітетмами підписали ще 4 травня 2021 року. Однак у офлайн-режимі цей договір було підписано ще раз і під час зустрічі.

Документ включає у себе умови про співробітництво у сферах культури, освіти і спорту, бізнесу і туризму ,охорони здоров'я та обміну набутим досвідом.