Санаторно-курортне лікування

24.04.2024 13:05

Управління соціального захисту населення Слобожанської селищної (далі – Управління) ради повідомляє, що рішенням виконавчого комітету Слобожанської селищної ради від 28.03.2024 №138 затверджено Порядок відшкодування витрат окремим пільговим категоріям громадян Слобожанської селищної ради за самостійно проведене санаторно-курортне лікування (далі – Порядок).

Право на відшкодування витрат мають особи, які зареєстровані та проживають на території Слобожанської громади не менше ніж 1 рік  та які перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги, в тому числі внутрішньо переміщені особи.

Особи мають право вільного вибору санаторно-курортних закладів відповідного профілю лікування, розташованих на території України, крім закладів розташованих на тимчасово окупованих територіях.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, яких визнано ветеранами відповідно до Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист”, та військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (крім військовослужбовців строкової служби з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) та осіб з інвалідністю із захворюванням нервової системи (із наслідками травм і захворюванням хребта та спинного мозку).

Відшкодування витрат на санаторно-курортне лікування осіб, які не отримували путівки за рахунок коштів державного та/або обласного бюджетів у поточному році, здійснюється в порядку черговості та в межах коштів передбачених у селищному бюджеті один раз на два роки (з урахуванням року проходження самостійного санаторно-курортного лікування) у наступних розмірах:

- особам, учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, які набули статус після 24.02.2022 року відповідно Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” 100% вартості путівки (гранична сума відшкодування вартості путівки становить 25 000,00  грн.);

- особам, інших категорій – 70% вартості путівки (гранична сума відшкодування вартості путівки становить 15 000,00  грн.), до яких відносяться:

1) ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”;

2) особам з інвалідністю усіх категорій;

3) особам з інвалідністю 1 групи зі супроводом (особи, що супроводжують - без надання послуг лікування);

4) особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для отримання коштів на відшкодування витрат особа звертається та подає до Управління наступні документи:

- заяву;

- копію посвідчення/довідки, що підтверджує пільговий статус особи;

- копію паспорта або ID-картки з копією витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- копію висновка МСЕК про встановлення інвалідності (за наявності);

- довідку з місця роботи, про факт отримання санаторно-курортної путівки протягом попередніх двох років (для працюючих осіб, крім постраждалих від ЧАЕС);

- довідку, видану Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань про факт отримання санаторно-курортної путівки (для осіб з інвалідністю, пов’язаною з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням);

- копію довідки про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги;

- довідку санаторно-курортного закладу про факт проходження особою санаторно-курортного лікування або зворотній талон від путівки;

- документ про сплату особою вартості путівки про санаторно-курортне лікування;

- інформацію з управління соціального захисту Дніпровської районної державної адміністрації населення про факт отримання/не отримання безоплатної санаторно-курортної путівки у поточному році за рахунок коштів державного, обласного чи районного бюджетів;

- інформацію про відкриття особового банківського рахунку.

У разі виникнення питань щодо санаторно-курортного лікування можна звертатися до Управління за адресою селище Слобожанське, вул. Василя Сухомлинського, 54Б, каб.215, тел. (056) 719-91-85.