Культура

У Слобожанському центрі культурних послуг відбувся ІІ конкурс читців української літератури «Поетична весна»

29.03.2024 08:50
280 Культура

27 березня у Слобожанському центрі культурних послуг відбувся ІІ конкурс читців української літератури «Поетична весна».

Вже другий рік поспіль талановиті жителі Слобожанської територіальної громади приходять на конкурс, щоб декламувати та слухати українське поетичне слово. Конкурс було започатковано на честь видатного українського поета, прозаїка, мислителя, етнографа, громадського діяча Тараса Шевченка та як данину пам’яті українським авторам усіх часів, які зберігали рідну українську мову, попри всі репресії та випробування.

У конкурсі взяли участь 54 учасники. Захід розпочався в укритті Центру, але повітряна тривога зовсім не завадила створенню надихаючої атмосфери поетичної весни.

До складу журі цьогоріч долучилися:

• Юлія Княжа - сценаристка, письменниця, наративна дизайнерка, членкиня Гільдії сценаристів України, авторка збірки есеїв та віршів «Ще один день з мого життя»,
  • Вероніка Удовиченко-Івашина - переможниця інтернет-конкурсу авторських віршів на тему «Кохана жінка» спільноти «Поезія запалює серця». Авторка поетичної збірки віршів «Коли в душі живе кохання…»,
  • Ірина Рослик - головна спеціалістка відділу культури, туризму, молоді, спорту та інформаційної політики Слобожанської селищної ради,
  • Андрій Гудій - заступник директора видавництва «ЗОРЯ», представник благодійної акції «Українським дітям – українську книгу».

Окрім медалей та дипломів, усі учасники конкурсу отримали новенькі примірники книг від різних українських авторів у рамках акції «Українським дітям – українську книгу». Ця акція проводиться в Україні та у світі з 15 березня 2022 року за підтримки Держкомтелерадіо, Офісу Президента України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ.

Відкрили церемонію нагородження Олена Цьопіч та учасниці хореографічного колективу «Delight» з вокально-хореографічною композицією «Думи» на слова Тараса Шевченка.

Переможці конкурсу

Лауреатка І премії

Дар'я Копач

1.

Дует: Людмила Литовченко та Амелія Тужикова (6 років)

Лауреатки І премії

Валерій Супрун

Будинок культури

с. Партизанське

Юлія Борисенко

Будинок культури

с. Партизанське

Владислава Кириленко

Бібліотека с. Балівка

Лауреатка ІІ премії

ІІ-й конкурс читців української літератури «Поетична весна» став ще одною творчою  платформою для вияву талантів обдарованих особистостей громади. Та відіграв важливу роль у збереженні і популяризації української літературної спадщини, що є особливо важливим для кожного з нас у часи боротьби України за свою незалежність та самобутню культуру.