Заходи з вилову безпритульних собак. Важлива інформація для власників домашніх тварин

19.02.2024 11:23

Днями на території селища Слобожанське згідно із заявками мешканців було проведено заходи з вилову безпритульних собак. Їх метою стало покращення епідеміологічної ситуації та запобігання поширенню сказу. Тварин доставили до спеціалізованого підприємства для проведення вакцинації проти сказу, стерилізації, обробки від паразитів, маркування. Після реабілітації тварин, які не проявлять агресії, буде повернуто до місць їхнього вилову.

Кожен з мешканців громади повинен розуміти: головними чинниками у збільшенні кількості безпритульних тварин є декілька факторів:

• Нехтування власниками стерилізацією/кастрацією домашніх тварин, що призводить до небажаного потомства, яке часто опиняється на вулиці.
  • Відмова власників від тварин з різних причин (переїзд, алергія, народження дитини, втрата інтересу тощо).
  • Жорстоке поводження з тваринами, що змушує їх тікати з дому.
  • Відсутність законодавчих механізмів жорсткого контролю за розведенням тварин.
  • Незначні штрафи за жорстоке поводження з тваринами.
  • Переповненість притулків для тварин.
  • Відсутність розуміння відповідальності за приручення тварини.
  • Війна, евакуація, втрата домівки та інші форс-мажорні обставини, що змушують людей залишати своїх тварин.

Для вирішення проблеми безпритульних тварин необхідно:

• Підвищувати відповідальність власників за своїх тварин.
  • Вдосконалювати законодавство щодо захисту тварин.
  • Організовувати регулярну стерилізацію/кастрацію безпритульних тварин.
  • Проводити активну просвітницьку роботу з населенням.
  • Підтримувати притулки для тварин та інші організації, які допомагають безпритульним тваринам.
  • Забезпечувати гуманне ставлення до тварин на всіх етапах їхнього життя.

Нагадуємо власникам домашніх тварин:

• Регулярно вакцинуйте своїх тварин проти сказу! Це не лише ваш обов'язок, а й гарантія безпеки для вас, ваших близьких та оточуючих.
  • Дотримуйтесь правил гуманного ставлення до тварин. Уникайте жорстокого поводження з ними, не залишайте улюбленців напризволяще.

Пам'ятайте: тварина - це не іграшка, а жива істота, яка потребує вашої турботи та відповідальності.

Лише спільними зусиллями ми можемо істотно зменшити кількість безпритульних тварин, зробити наше суспільство більш гуманним, а громаду безпечною та комфортною для людей і тварин!