Охорона здоров’я

Проведення ендопротезування великих суглобів за рахунок коштів бюджету Слобожанської територіальної громади

14.02.2024 14:20
331 Охорона здоров’я

З 2021 році у Слобожанській громаді, в рамках «Програми розвитку охорони здоров’я Слобожанської селищної територіальної громади на 2020-2025 роки», Комплексної Програми соціального захисту населення Слобожанської селищної територіальної громади на 2021-2025 роки, запроваджена ініціатива, яка направлена на поліпшення стану здоров’я громадян, зокрема проведення ендопротезування великих суглобів, яке повністю або частково оплачується за рахунок коштів бюджету громади.

Порядок проведення ендопротезування великих суглобів за рахунок коштів бюджету Слобожанської селищної територіальної громади, затверджений рішенням виконавчого комітету Слобожанської селищної ради від 31.01.2024 №30 (далі – Порядок).

За рахунок коштів селищного бюджету проводиться придбання комплектів для ендопротезування великих суглобів громадянам, які не забезпечені ендопротезами за кошти державного та/або обласного бюджетів.

Ендопротезування великих суглобів проводиться одній особі у сумі вартості одного комплекту для ендопротезування великого суглобу на рік, але не більше ніж 50 тисяч гривень.

У разі виявлення бажання особою встановлення ендопротезу вартістю понад встановлений обсяг, доплата різниці у вартості послуг здійснюється за рахунок власних коштів особи.

Ендопротезування проводиться комунальним підприємством «Слобожанська центральна лікарня» Слобожанської селищної ради.

Умови проведення ендопротезування

Ендопротезування великих суглобів проводиться громадянам, у тому числі внутрішньо-переміщеним особам, які зареєстровані та проживають не менше 1 року на території Слобожанської громади, або працюють не менше 2-х років на підприємствах, в установах та закладах, засновником яких є Слобожанська селищна рада, або є особами пенсійного віку, які працювали не менше 5-ти років на підприємствах, в установах та закладах, засновником яких є Слобожанська селищна рада, є особами з інвалідністю або особами, яким інвалідність не встановлена, але вони мають високий ступінь обмеження життєдіяльності та мають відповідні медичні показання для протезування.

Показаннями для ендопротезування великих суглобів є:

- остеоартроз з вираженими функціональними порушеннями, больовим синдромом і порочною установкою кінцівки;

- асептичний некроз голівки та виростків стегнової кістки;

- коксартроз IV ступені з больовим синдромом;

- гонартроз IV ступені з больовим синдромом;

- наслідки травм і остеосинтезу- наслідки травм і остеосинтезу.

Необхідні документи

Для ендопротезування великих суглобів особа подає до комунального підприємства «Слобожанська центральна лікарня» Слобожанської селищної ради наступні документи (оригінали та копії):

- заяву за встановленою формою про взяття на чергу для проведення ендопротезування;

- копію паспорта або ID-картки з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або довідку з місця роботи із зазначенням стажу роботи на відповідному підприємстві, в установі та закладі, засновником яких є Слобожанська селищна рада;

- копію довідки про присвоєння реєстраційного ідентифікаційного номера облікової картки платника або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають примітку у паспорті);

- документи, підтверджуючі пільгові статус/категорію особи (посвідчення, довідка), за наявності;

- копію виписки з акту огляду медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), для осіб з інвалідністю;

- акт обстеження матеріально-побутових умов щодо підтвердження факту проживання особи, складений за його місцем проживання фахівцями соціальної роботи комунального закладу “Центр надання соціальних послуг” Слобожанської селищної ради (для громадян, які проживають на території громади);

- документ про медичні показання для проведення ендопротезування;

- довідку про факт не перебування на обліку в інших медичних закладах для забезпечення ендопротезуванням за кошти державного та/або обласного бюджетів, видану сімейним лікарем.

Підстави для відмови

Підставами для відмови у призначенні та/або проведенні ендопротезування великих суглобів є:

- відсутність медичних показань;

- відсутність повного комплекту документів, визначених в пункті 3.1 цього Порядку або їх невідповідність вимогам Порядку;

- виявлена недостовірність поданих документів;

- відсутність бюджетних призначень, передбачених в бюджеті Слобожанської селищної територіальної громади на придбання комплектів для ендопротезування великих суглобів у поточному році;

- заява громадянина про відмову у наданні послуг проведення ендопротезування великих суглобів;

- у зв’язку зі смертю заявника на ендопротезування.