Економіка

Відбулося четверте засідання з розроблення Стратегії розвитку Слобожанської селищної територіальної громади

19.10.2023 09:00
263 Економіка

18 жовтня 2023 року в приміщенні Слобожанської селищної ради відбулось четверте засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Слобожанської селищної територіальної громади на період до 2027 року.

Голова робочої групи, селищний голова Іван Камінський привітав всіх присутніх і повідомив, що процес актуалізації Стратегії розвитку до 2027 року підійшов до завершального етапу. Він нагадав історію написання Стратегії та виклики з якими зіткнулася робоча група під час її створення.

Основним викликом стало повномасштабне вторгнення росії, що змусило робочу групу переглянути проєкт Плану заходів реалізації Стратегії розвитку та адаптувати його до умов воєнного стану, повоєнного відновлення та розвитку.

Заступниця селищного голови Світлана Вусик зауважила, що до процесу актуалізації Стратегії розвитку були залучені представники органів місцевого самоврядування, комунальних закладів громади, місцевого бізнесу, громадськості, експерти зі стратегічного планування та науковці.

Мета Стратегії – чітко зрозуміти потреби мешканців та окреслити конкретні напрямки розвитку до 2027 року. Заступниця селищного голови зазначила, що під час громадського обговорення до робочої групи не надходило зауважень та пропозицій від громадськості до проєкту Стратегії розвитку та Плану реалізації. Одразу після цього начальниця відділу з питань економічного розвитку та інвестицій Людмила Микитьон презентувала проєкт Стратегії розвитку на 2023-2027 роки.

Під час засідання відбувся конструктивний діалог щодо врахування зауважень та пропозицій, отриманих під час проведення консультацій з органами виконавчої влади щодо Звіту про Стратегічну екологічну оцінку проєкту Стратегії розвитку. У результаті було прийняте спільне рішення погодити проєкт Стратегії розвитку Слобожанської громади.

Підсумовуючи результати, Іван Камінський подякував всім членам робочої групи, комунальним закладам громади, молоді громади, громадськості за плідну та ефективну співпрацю. Окрема вдячність Програмі «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) та експертам Фундації Розвитку Місцевої Демократії (FRDL) з питань стратегічного планування Войцеху Одзімеку (польський експерт, директор Краківського та Жешувського Центрів Фонду розвитку місцевої демократії ім. Є. Регульського, який має багаторічний досвід надання консультативної підтримки десяткам органів місцевого самоврядування в Польщі та Україні) та Назару Глинському (доктор економічних наук, викладач Національного університету Львівської політехніки).