Культура

До Олександрівки завітали німецькі партнери

08.11.2023 16:30
363 Культура

7 та 8 листопада до Олександрівського старостинського округу завітали гості з Німеччини, що у рамках культурного обміну привезли зі своєї країни саджанці окремих сортів груш, яблунь та вишень. Це стало можливим завдяки ініціативі місцевих жителів: етнічної німкені Світлани Шмельової, волонтерки Ольги Рябчинської, доктора сільськогосподарських наук Зеновія Сича та зацікавленості німецької сторони.

Зустрічали гостей артисти народного аматорського хору «Васильки», т.в.о. старости Вікторія Акімова та представники комунальних закладів та підприємств в межах старостату.

Під час ознайомлення з селом Олександрівка німецькі гості відвідали приміщення старостату, побували в Олександрівському ліцеї та філії КЗ «Місцева пожежна команда».

Вікторія Акімова підкреслила: оновлення будівлі ліцею, а саме будівництво оновленого харчоблоку та актової зали, а також створення підрозділу пожежної команди відбулося завдяки приєднанню села до Слобожанської територіальної громади.

Далі гості завітали до будинку культури та дитячого садочку. Під час розмови завідувач будинку культури Ігор Оленіч зазначив, що завдяки діям громади будівля отримала нове життя і наразі є центром культури, до якого сходяться жителі Олександрівки, Василівки, Дніпра та близьких до старостату населених пунктів.

Вже наступного дня, 8 листопада, в Олександрівці біля будинку культури було закладено фруктовий сад «з німецьким корінням» – «Біллерсфельд». У посадці 12 дерев взяли участь як місцеві жителі, так і гості з Німеччини.

Проєкт «Нехай мир процвітає – історичні фруктові дерева для спільної різноманітної Європи» передбачає налагодження партнерства з Німеччиною, Польщею та Чехією. А саме: старі сорти фруктових дерев з високим стовбуром і надалі продовжуватимуть пересаджувати із Лужиці (Німеччина), Сілезії (Польща) та Моравії (Чехія) на землі України. А старі сорти фруктових дерев з України вкорінюватимуться у відповідних місцях трьох партнерських країн.

В чому ж полягає зацікавленість саме Олександрівкою з німецької сторони? Село було засновано у 1861 році як німецька колонія Біллерсфельд. З тих давніх часів на цій території збереглися місцеві унікальні сорти фруктових дерев від старонімецького поселення. Їх культивували ще етнічні німці. Наприклад, окремі сорти груш та яблук місцеві так і називають – «німкені». Є також цікаві сорти вишень.

Більше ніж півтора сторіччя минуло відтоді, як було започатковано поселення. А дерева пам’ятають! Адже груша, зокрема, живе близько 150 років.

В свою чергу, в рамках культурного обміну представники Олександрівського старостату Слобожанської територіальної громади передали партнерам з Німеччини 10 саджанців: калини, груш та яблунь. А доктор сільськогосподарських наук Зеновій Сич від себе особисто подарував гостям живці для прищеплення старих сортів олександрівських яблунь, груш та вишень.

Дивитися всі новини
Cайт
працює в
тестовому режимі,
зауваження направляйте
на пошту info@bissoft.org