Сучасні форми торгівлі людьми

26.07.2024 08:48

З метою підвищення рівня обізнаності населення про причини і наслідки торгівлі людьми та в межах Тижня інформування «Протидії торгівлі людьми!» з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який щорічно відзначається 30 липня, управління соціального захисту населення Слобожанської селищної ради продовжує роз’яснювальну роботу.

Торгівля людьми – жахливий злочин, що призводить до кримінальної експлуатації невинних осіб, змушуючи їх переживати знущання та неволю. Буде це пенсіонер, людина працездатного віку чи дитина – байдуже. Основний принцип, за яким торгівці людьми обирають собі жертву, – це уразливий стан особи.

Основними уразливими категоріями осіб, які відносяться до групи ризику потрапити до торгівців людьми є:

• - незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи;
  • - молодь, діти вулиці, діти-сироти, вихідці з неблагополучних сімей;
  • - сільське населення, бідні, малозабезпечені особи;
  • - внутрішньо переміщені особи;
  • - іноземні громадяни – трудові мігранти;
  • - особи, які зазнали насильства, у тому числі сексуального;
  • - особи з проблемами психічного здоров’я.

Важливо усвідомлювати і знати про різні форми цієї злочинності, щоб мати змогу протидіяти їй.

Ознаки того, що людина потрапила у ситуацію пов’язану з торгівлею людьми:

забрали паспорт або інші документи, позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;

погрожували, били або ґвалтували, знущалися або чинили психологічний тиск;

примушували працювати понаднормово, відпрацьовувати вигадані борги, виконувати роботу, якою не хотіли займатися, застосовуючи фізичне чи психологічне насильство, відсутня можливість за власним бажанням кинути роботу;

проти волі використовували у збройному конфлікті.

Якщо ви стали свідком чи жертвою цього жахливого злочину або маєте потребу в консультаціях, будь ласка, звертайтесь за допомогою за телефонами та поділіться контактами з людьми, що потребують підтримки або допомоги:

1547 гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, за ознакою статі та насильству стосовно дітей

0 800 500 202/102  гаряча лінія Національної поліції України

0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

527 гаряча лінія з протидії експлуатації

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія».

Шановні мешканці громади, будьте пильними, своєчасно реагуйте і повідомляйте, не проявляйте байдужість до біди ближнього, бережіть себе та своїх рідних!