Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно

23.07.2024 09:36

З метою привернення уваги людей до ймовірних ризиків, пов’язаних із переїздом з охоплених війною регіонів, управління соціального захисту населення Слобожанської селищної ради продовжує роз’яснювальну роботу для тих, хто вимушено залишив постійне місце проживання.

В Україні після широкомасштабного російського вторгнення в рази посилились міграційні процеси. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців, і загалом постраждалого від війни населення призводять до зростання ризиків торгівлі людьми. Коли бракує знань та інформації, коли людина погано орієнтується на новому місці, коли вона перебуває в стресовому, пригніченому стані чи навіть у відчаї, то досить легко може потрапити в ситуацію торгівлі людьми, експлуатації та будь-якого насильства.

Важливо наголосити, що торгівля людьми – загальнолюдська проблема, і нікому не можна втрачати пильність у незнайомій місцевості, чи то за кордоном, чи то в іншій області. Торгівля людьми може бути і без ознаки перетину державних кордонів. Адже є велика кількість випадків «внутрішньої» торгівлі людьми, що відбувається під час переміщення людей з одного регіону в інший у межах однієї країни.

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Іншими словами, торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якою потерпають чоловіки, жінки та діти.

Як не стати жертвою торгівлі людьми. Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про правила безпеки!

• - будьте обережні у взаємодії з незнайомцями - не розповідайте особисту інформацію або деталі свого життя;
  • - підтримуйте близькі стосунки з родиною та друзями - повідомляйте близьким про деталі поїздки, про місце перебування та роботи, домовтесь про кодове слово, яке повідомить, що ти в небезпеці;
  • - не погоджуйтесь на неофіційну роботу, недовіряйте недостовірним рекрутерам - перевіряйте інформацію про роботодавця;
  • - в жодному разі не віддавайте свої документи - зберігайте документи в безпечному місці, наддавайте документи лише офіційним особам, збережіть їх електронні копії;
  • - не віддавайте нікому мобільний телефон;
  • - тримайтеся по двоє або троє, не сідайте до автомобілів поодинці, запишіть або сфотографуйте номерні знаки авто, яким їдете;
  • - приймайте допомогу лише від офіційних організацій та перевірених осіб;
  • - звертайте увагу на своє оточення, підтримуйте інших.

Не будьте пасивними в питаннях власної безпеки, будьте пильними та реагуйте своєчасно!