01.12.2021 15:38

СНІД. Чи бути здоровим – вирішуєш ти

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

В Слобожанській бібліотеці для всіх категорій користувачів оформлена виставка-діалог «СНІД. Чи бути здоровим – вирішуєш ти». З матеріалів якої відвідувачі можуть дізнатися про історичне походження Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та його символіку. Одночасно, користувачам бібліотеки була представлена книга Світлани Талан: «Коли ти поруч», що розповідає про драматичну історію дівчини Даші, яка захворіла цією невиліковною хворобою.

Цей день з’явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому – в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД, а також, це день пам’яті жертв цього захворювання.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки.

Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнта, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Жоден у світі не застрахований від зараження вірусом імунодефіциту людини. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.