22.10.2021 13:27

Сучасні цінності дошкільного дитинства

«Свято щодня» у Слобожанському «Дивосвіті» - це вже традиція!..

Тож Усесвітній день чистих рук, який відзначався у всьому світі минулого тижня 15 жовтня, ми не могли пропустити, зважаючи на його значущість.

У цей день лікарі всього світу привертають особливу увагу людей до гасла «Мийте руки!..». Адже через немиті руки в організм людини потрапляють збудники смертельно небезпечних захворювань. Саме зараз це питання є надзвичайно актуальним та хвилюючим у зв’язку з поширенням непередбачуваної пандемії страшної хвороби COVID-19.

А напередодні педагоги «Дивосвіту» розповіли дітям про брудне й чисте, показали  відносність цих понять, дослідили, звідки береться бруд, у чому його небезпека, і міркували, як її уникнути.

Активностями з дітьми впродовж цілого тижня стали:

• дослідження «Брудне і чисте» (діти за допомогою збільшувального скла та мікроскопа розглядали брудні руки, різні предмети тощо);
  • бесіда-розмірковування «Чому бруд небезпечний?» та дидактична гра «Що допомагає зробити брудне чистим?»;
  • загадки про засоби гігієни;
  • обговорення з дітьми віршів Грицька БОЙКА «Бруднуля» та Корнія ЧУКОВСЬКОГО «Мийдодір»;
  • а також обговорили правила миття рук та протягом тижня вправлялися робити це правильно. А старшим дітям було запропоновано пояснити своїм молодшим друзям, чому потрібно мити руки і як це правильно робити, записавши разом з батьками справжнє відео!..

Для цього педагоги запросили здобувачів освіти та випускників нашого закладу через їхніх батьків до участі в соціально значущому привабливому глобальному освітньому проєкті «Мий руки!..», який наш заклад вдало розпочав у минулому році спільно з нашим  міжнародним партнером – міжнародною освітньою кампанією Level Up Village, яка об’єднує освітянські спільноти всього світу для розвитку STEAM-освіти в різних країнах.

Під час сьогоднішньої ускладненої епідеміологічної ситуації в країні ми  запропонували батькам здобувачів освіти та випускників Слобожанського «Дивосвіту» об'єднати наші зусилля і спробувати продовжити формувати життєві цінності у наших дітей через участь у мережевому проєкті.

Це наш внутрішній перший міжнародний мережевий проєкт. Реалізація його розпочалась у створеному в закладі єдиному інформаційно-освітньому просторі через взаємодію на спеціально створеному сайті проєкту. Учасниками стали вихованці закладу і його випускники через власні корпоративні облікові записи у домені dnz4dyvosvit.dp.ua.

Метою цього глобального проєкту є об'єднання дітей всіх вікових груп по всьому світі для розуміння важливості миття рук.

За умовою проєкту, кожен учасник мав створити «Відео для друзів» для перегляду і запам’ятовування, в якому показати своїм друзям, як дотримуючись рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, мити руки. Діти проявили креативність щодо того, як вони це роблять, використовуючи музику та свою фантазію, щоб продемонструвати, наскільки це легке та просте, але надзвичайно важливе заняття!.. Відео є навіть англійською мовою та з титрами.

Готові відео завантажені на віртуальну дошку  padlet.com.

Іноді прості речі рятують життя. Миття рук – гігієнічна процедура, яка завжди, а нині тим паче, є нагальною необхідністю, що дає змогу вберегти себе від багатьох хвороб та врятувати тисячі життів щодня.

Тож діти ЗДО №4 «Дивосвіт» вже допомагають зміцнити громадське здоров'я, показуючи своїм одноліткам кращі «методи миття рук» у відеоформаті. А педагоги Слобожанського «Дивосвіту» намагаються формувати життєві цінності з дошкільного віку!..

Ознайомитися з матеріалами можна на сайті проєкту.

Сайт поповнюється, проєкт продовжується!..

А МИ БАЖАЄМО ВСІМ МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я!!!