Дніпропетровська область

13.10.2021 16:20

«Чи можливо намалювати музику?»

Чи можливо намалювати музику? Відповідь на це питання шукали здобувачі освіти Слобожанського «Дивосвіту» напередодні Дня художника України.

Для цього педагоги розповіли дітям про чудову професію художника, про розмаїття стилів і жанрів образотворчого мистецтва, про те, як художники експериментують, творячи вишукані реалістичні або, навпаки, фантастичні зображення. А ще цікаво розповіли, як і чому змінювалося значення творів живопису в різні часи.

Через дослідження «Картини у минулому і сьогоденні» діти простежили роль живописних полотен як джерела інформації у минулому, коли ще не було фотографій та кіно, і те, як змінилося значення картин сьогодні. У грі-асоціації «На що схожа пляма?» діти наносили пляму на папір, а потім розповідали, на що вона схожа, домальовували з уяви — виходили дуже дотепні малюнки!.. Під час образотворчої діяльності «Замість пензлика — пальчик» малювали в техніці пальчикового живопису, створюючи картинки на вільну тему.

Підсумком тижня стала музична розвага «Чарівний пензлик», підготовлена вихователями закладу під керівництвом музичної керівниці Наталії МІЛІНКОВІЧ, та присвячена талановитим і яскравим людям, які товаришують з кольорами та палітрою і створюють незабутні картини!..

Під чарівні звуки вальсу до музичної зали до дітей завітав Чарівний Пензлик (вихователька Дарина ДОЛІВЕЦЬ), який був дуже засмучений, бо його загубив Художник. А тут ще й побачив влаштовану дітьми велику виставку малюнків з різними техніками малювання!.. От і вирішив, що вже він нікому не потрібен… Та щоб Пензлик не сумував, діти розповіли йому про свої виставкові роботи, які були виконані з допомогою пензля, і пояснили, що незважаючи на різні техніки малювання, він є надзвичайно важливим у створенні картин і малюнків. У піднесеному настрої Чарівний Пензлик запропонував дітям пограти в гру «Що забув намалювати художник?», де діти допомогли йому закінчити малюнки та презентувати їх.

Аж ось до зали завітав Художник (вихователька Реґіна ІВЧЕНКО). Забудькуватий Художник, який постійно щось забуває, цього разу загубив Пензлика у «Дивосвіті», коли працював над пейзажем. Після радісної зустрічі з Пензликом, Художник запропонував дітям гру «Жанри живопису», під час якої діти продемонстрували свої знання про портрет, пейзаж та натюрморт не тільки на словах, а й намалювали фарбами свій «Дивосвіт».

Потім Художник разом з Пензликом запросили дітей на справжній музично-малювальний майстер-клас!.. На застеленій папером підлозі музичної зали під звуки симфонії №5 I.Allegro con brio Людвіга ван Бетховена губка, вмочена в гуаш, відправлялась гуляти по аркушу. Візерунки танцювали по аркушу, наче живі!..

На білих аркушах А-3 під звуки п’єси з «Дитячого альбому» Роберта Шумана олівці в дитячих руках танцювали по паперу, намагаючись вловити ритм музики. На інших аркушах діти зобразили композицію під музичний фрагмент №3 фа-мінор Франца Шуберта. Далі порівняли: чи схожими вийшли картини? Чому? Якими словами можна описати прослухану музику та її графічне зображення: енергійна, спокійна, мрійлива, рухлива? Діти уважно роздивлялись музичні картини. Чи, бува, не сховалися в їхніх лініях зображення тварин або людей? Наші діти побачили дивовижний літак, хмаринку…

А під чарівні звуки симфонії №40 I.Molto allegro Вольфганга Амадея Моцарта танцювали в парі одночасно права та ліва дитячі ручки!.. Тож здобувачам освіти Слобожанського «Дивосвіту» вдалось намалювати музику!..

Дослідження та практика арт-терапевтів свідчать: довільне малювання під музику, творчість заради процесу, а не результату й оцінки, розвиває у дитини чуття ритму, лінії, форми, вміння передавати настрій музики в образотворчій діяльності. Діти, які спробували малювати під музику, запам’ятовують цю подію надовго і прагнуть знову пережити чудові миті вільної творчості!..