Дніпропетровська область

13.10.2021 14:03

Вшанування захисників та захисниць України

Урочистості з нагоди Дня захисників та захисниць України відбулись на площі КЗ «Центру культури та дозвілля «Слобожанський» біля пам’ятного знаку захисникам України.

Україна має тисячолітню традицію державності. Наша країна, її території та народ, не раз потрапляли під владу держав-завойовниць. Та у кожну скрутну годину знаходилися справжні захисники Української держави. Герої, які віддали всі свої сили, і своє життя заради нашої свободи й державності, могутності й процвітання, й були вірними своїй ідеї до останнього подиху. Це козаки, захисники та захисниці України, відважні солдати Другої світової війни та ті, хто зараз захищають кордони нашої країни.

Герої України – завжди в центрі уваги Слобожанської громади. Саме тому на честь наших захисників та захисниць України 24 серпня було відкрито пам’ятний знак. І сьогодні ми вшановуємо пам'ять загиблих воїнів та одночасно віддаємо шану й зичимо здоров’я всім захисникам та захисницям України.

З вітальним словом та вдячністю на адресу захисників виступила Світлана Вусик – заступниця Слобожанського селищного голови.

Пісенний подарунок воїнам-захисникам та захисницям пролунав у виконанні вокального ансамблю «Слобожаночка».

З найкращими побажаннями до присутніх звернувся Ігор Шаповалов, перший заступник Слобожанського селищного голови. Він наголосив: «Беззаперечне виконання священного обов’язку героїв України – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба. І кожного разу ми звертаємось до Пресвятої Богородиці, щоб вона оберігала наших захисників та захисниць».

Зі словами Божого благословення до присутніх звернувся настоятель храму преподобних Антонія та Феодосія Києво-Печерських протоієрей отець Костянтин.

У цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до цього високого звання – захисник і захисниця України. Звання єдиного для всіх, від вкритих сивиною фронтовиків до молоді, яка вперше одягла військову форму.

Ми звикли говорити про захисників України у чоловічому роді, проте ми маємо ще й захисниць, рятівниць і жінок-бійців. Сьогодні українська жінка перестала бути просто тилом для свого чоловіка. Залишаючи вдома дітей, вона за покликом серця їде на війну – захищати країну і рятувати своїх побратимів.

За останні сім років наша країна виховала нове покоління жінок – медичних працівниць, волонтерок, військових, які хоробро воюють, боряться за життя часом дуже дорогою для себе ціною.

Тому в цьому році Президент України підписав закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» згідно з яким назва свята «День захисника України», змінюється на «День захисників і захисниць України». Документ сприятиме гендерна збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті нашої країни та належному вшануванню воїнів обох статей.

Для нас, українців, це свято християнське та національне, воно символізує зв'язок поколінь та невмирущість героїчних традицій нашого народу.

Присутні схилили голови перед світлою пам’яттю всіх українців, які віддали своє життя за нашу свободу, завмерли в хвилині мовчання.

До пам’ятного знаку лягли букети квітів...

Ми дякуємо захисникам і захисницям, за мужність, силу волі і покладене життя, заради нашого з вами мирного неба. Ми вдячні матерям, які проводжають бійців та чекають повернення дітей. Ми дякуємо жінкам, які мужньо приймають вибір чоловіків йти боронити Україну.

Усвідомлюючи своє високе призначення – охороняти життя та мирну працю свого народу, сьогоднішнє покоління героїв сучасної історії України бере приклад із своїх попередників. Адже любов до рідної землі та батьківської хати, повага до українських традицій та рідної мови передалася їм у спадок та ні за яких обставин не можуть бути знецінені.

#slobozhanskagromada

#вцентріуваги_захисники