Дніпропетровська область

12.10.2021 10:17

Сільгоспвиробники Степового трудяться на славу

У селі Степовому Слобожанської громади трудяться кращі з кращих трудівники ланів та городів. Хлібороби та овочівники тут живуть із прадіда-діда, кожен змалечку зустрічав у полі схід сонця, тож знає як перші тендітні листочки проростають крізь чорну землю, як наливається золотом небесного світила зерно, та навіть який овоч за вітамінними показниками найголовніший у борщі.

Заселення території, на якій зараз розташоване село Степове, почалось в березні 1932 року. В той час на неосвоєних землях, що знаходились поблизу обласних центрів, організовувались підсобні господарства заводів міста з числа їх робітників для задоволення потреб заводчан у продуктах сільськогосподарського виробництва.

Для становлення та ведення господарства металургійний завод ім. Г. І. Петровського направив сюди групу робітників в кількості 25 осіб. Для цих цілей завод отримав 3,5 тис. гектарів землі. Майже вся земля була цілинною. Тієї ж весни 1932 року стала земля освоюватись, зашуміла робота, перші жителі, нині села Степового, почали обробляти землю, орали й сіяли.

Так створювалась історія села, в праці та пісні, взаємопідтримці навіть у найтяжчі голодні та грізні воєнні роки…

Саме в село Степове в далекому 1992 році приїздив перший президент України Леонід Кравчук, щоб вручити Державні акти на землю першим в Україні фермерам Марії Єлісеєвій та Миколі Іванчикову, селяни отримали по 3 га землі для ведення власного господарства.

Вже пізніше, в 2000 році, всі землі Степнянської сільської ради теж вдалось розпаювати, селяни отримали120 паїв. Хоч цього разу вже довелось добряче відстоювати своє право на землю.

Так і розпочалась нова сторінка історії села Степове, в якому всі землі стали власністю людей. Зараз на землях господарює 665 одноосібників, 3 фермерських господарства, 8 сільськогосподарських підприємств.

Цьогоріч збір урожаю вже майже добігає кінця. Гуртується в мішки соковита морква, золота цибуля та хрумкий буряк. Терпляче чекає своєї черги пишно вдягнена в сто одежинок капуста. Овочі вродили на славу!

Щиро дякуємо господарям землі, сільгоспвиробникам за їх тяжку натхненну працю, за недоспані ночі, турботу про врожай.

Нехай завжди на українському столі буде хліб і до хліба, а аграрії будуть щедро винагороджені за їх старання, за горде звання господарів на родючій українській землі.