08.10.2021 15:47

Виховуємо патріотизм разом із бібліотекою

14 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва та День захисника України. В цей день українці шанують всіх Героїв-захисників та Героїнь-захисниць, які захищали та продовжують боронити нашу Державу, відстоюючи її незалежність та територіальну цілісність.

З Днем українського козацтва пов’язане святкування Покрови, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою.

Образ козака неодноразово постає на сторінках книг та в екранізованих картинах, адже в українській культурі – це звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь.

Сьогодні відбулося засідання дитячого клубу «Питайлики» на якому було проведено патріотичний квест «Козацькому роду нема переводу»: діти відгадували загадки про козаків, їхній побут, традиції та звичаї; також було переглянуто фільм «Цікаві факти про козаків» та проведено огляд літератури біля виставки-інсталяції «За землю, за волю, за козацьку долю».

Такі заходи збагачують знань учнів про історію славного українського козацтва, виховують почуття патріотизму, національної гідності та побратимства, популяризація надбань і традицій славних запорожців – оборонців рідної землі.