23.09.2021 09:11

Всесвітній день миру в Слобожанській початковій школі

З 1981 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН 21 вересня стало днем всесвітньої відмови від насильства та вогню.

В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року.

Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.

21 вересня колектив Слобожанської початкової школи також долучився до цієї події, організувавши загальношкільний флешмоб «долонька щастя».

Наші учні переглянули відеоролик Adalet R. Garmiany, в якому Адалет малює яскраві кольорові долоньки на розбитих стінах міста, в якому велися військові дії. Його ідея – закликати людей світу до мирних дій. Ця долонька, яка вперше була поставлена на розвалинах будівель в Курдистані, стала символом того, що мистецтво може оживити навіть світ в руїнах. Скоро разом з цією долонею на стіні з’явилося багато різнокольорових зображень, як символ того, що світ відроджується і добро переможе насилля, війну та непорозуміння поміж людьми.

Саме з перегляду цього відео почалася історія нашого загальношкільного флешмобу. В кожному класі малювали, вирізали різнокольорові долоні та розміщували їх на білому полотні, таким чином закликаючи всіх людей не тільки замислитися про необхідність миру, але і зробити що-небудь заради нього. Ми всі за мирне існування, за право жити в мирній державі.

Юні слобожанці, як і вся Україна, прагнуть миру!