Лікарі Світу передали Слобожанській громаді сучасне медобладнання

Днями в рамках співпраці з міжнародною гуманітарною організацією «Лікарі Світу» КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Слобожанської селищної ради отримав медичне обладнання, що сприятиме розширенню спектру медичних послуг на первинному рівні медичної допомоги та її наближенню до жителів громади.

Зокрема, серед отриманого медобладнання:

2 дефібрилятори, необхідні для надання швидкої невідкладної допомоги в екстрених випадках;

2 отоофтольмоскопи для дослідження гортані, слухового проходу та носа, а також для використання в діагностичних цілях для обстеження очей та очного дна;

апарат вентиляції легких СРАР;

автоматичний дозатор лікувальних речовин. За словами директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Слобожанської селищної ради Світлани Проскурні, його планують використовувати для надання послуг із мобільної паліативної медичної допомоги дорослим та дітям після укладання відповідного договору з Національною службою здоров’я України.

Крім того, «Лікарі Світу» передали сучасне діагностичне лабораторне обладнання: автоматичні гематологічні аналізатори та аналізатори сечі, що дадуть змогу виконувати загальні аналізи крові та сечі безпосередньо в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.

З урахуванням раніше виділених виконавчим комітетом Слобожанської селищної ради коштів на закупівлю аналогічного обладнання для двох амбулаторій, усі населені пункти громади будуть забезпечені можливістю проведення найпоширеніших видів лабораторних досліджень, що набувають особливої актуальності в умовах воєнного стану.

Рисунок 1

Рисунок 3