Новини


27 січня у світі вшановують пам'ять жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту Україна разом зі світовою спільнотою згадує мільйони євреїв, замордованих під час Другої світової війни.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Співавторами документу в пам’ять про всіх загиблих виступили 100 країн. Україна долучилася до вшанування цієї дати на державному рівні лише 2012 року.

Дату 27 січня обрали не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

На сьогодні офіційно визнали, що протягом Голокосту було вбито до 6 мільйонів євреїв, від 2,2 до 2,5 мільйонів – на території колишнього Радянського Союзу, переважно в Україні.

Ця жахлива трагедія минулого мала стати пересторогою, мала назавжди завадити диктаторам втілювати в життя людиноненависницькі плани. На жаль, сьогодні в центрі Європи відбувається черговий геноцид. Геноцид українців.

Попри все ми віримо: правда і справедливість завжди перемагають тиранію й агресію. Ми виборемо свою правду, свою свободу і свою справедливість завдяки нашій силі духу, нашому сміливому народу і нашій історії!

З повагою, селищний голова Іван Камінський та депутатський корпус Слобожанської селищної ради

27.01.2023