Новини


День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні

22 червня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова, але основна частина Другої світової війни. За роки тієї війни з усіх країн світу Україна зазнала найбільших втрат і руйнувань, як від нацистської агресії, так і від комуністичного режиму. За різними оцінками, у нашій країні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей. На суцільні руїни перетворилися понад 700 міст та селищ міського типу і майже 30 тисяч сіл.

Сьогодні, коли в Україні знову точиться війна, цей день набуває нового, ще більш трагічного сенсу. Це чергове нагадування про те, що війна жорстока й нищівна, нагадування про те, чому нам варто вчитися на помилках минулих поколінь.

Вшануймо нині пам’ять всіх, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні двох кровожерливих режимів, в горнило якої потрапив і український народ.

З повагою, селищний голова Іван Камінський та депутатський корпус Слобожанської селищної ради

22.06.2022