Новини


В Олександрівці провели семінар-практикум для директорів навчальних закладів

Днями в Олександрівському ліцеї Слобожанської селищної ради відбулося чергове засідання методичного семінару-практикуму для директорів ліцеїв, їхніх заступників і відповідальних за організацію дистанційного навчання осіб. Тема семінару – «Організація освітнього процесу дистанційного навчання в Олександрівському ліцеї Слобожанської селищної ради в умовах воєнного стану».

Під час заходу учасники ознайомилася з організаційно-технологічними формами, онлайн-платформами дистанційного навчання, що запроваджуються і є дієвими в Олександрівському ліцеї.

Засідання семінару відкрив директор ліцею Сергій Денисенков, який охарактеризував контингент учасників освітнього процесу, наявну методичну та матеріально-технічну базу навчального закладу.

Про систему моніторингу якості дистанційного навчання, започатковану в Олександрівському ліцеї, та її показники, розповіла заступник директора Т. Дзьобань.

Вчителька 1-го класу І. Брайловська ознайомила учасників з досвідом використання вчителями початкових класів ліцею онлайн-сервісу Kahoot, за допомогою якого можна створювати інтерактивні завдання, тести, опитувальники, вікторини.

Учителька англійської мови О. Анопрікова продемонструвала урок із використанням онлайн-платформи Classtime. У коментарях вона зазначила, що це гнучкий цифровий ресурс, який допомагає вчителю не лише миттєво проводити онлайн-оцінювання знань, а ще й дає змогу визначати прогрес у засвоєнні навчального матеріалу як класом, так і кожним учнем індивідуально.

Можливості онлайн-сервісу ThingLink продемонструвала під час проведення онлайн-уроку географії у 7-му класі Н. Головченко. Це, зокрема, створенні вчителькою інтерактивні плакати, що можуть «розмовляти», а їхня активізація відбувається за допомогою нанесених на них маркерів.

Дистанційний формат у ліцеї використовується не тільки для проведення уроків, зазначила заступник директора Т. Дзьобань, а також у процесі підготовки учнів до предметних олімпіад, конкурсів-захистів учнівських науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.

Також учасники могли ознайомитися з напрацюваннями учнів, членів гуртка «Палітра», що вже другий рік діє на базі Олександрівського ліцею в тісній співпраці з молодіжним простором «Смарт». Керівником гуртка є М. Івасюк. За цей час створена власна студія пластилінової анімації, де відзняті навчальні мультиплікаційні фільми для малечі, переглянути які можна на YouTube-каналі гуртка.

Семінар отримав високу оцінку від учасників, які відзначили співдружність педагогів, учнів, адміністрації ліцею у роботі з організації освітнього процесу в дистанційному форматі, багатогранність досвіду роботи педагогів ліцею та подякували за  отримані знання, які тепер всі  зможуть використовувати у своїй роботі.

Рисунок 1

07.02.2023