Новини


Учениці Балівського ліцею долучилися до всеукраїнського мистецького конкурсу

Національний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді МОН України до кінця лютого оголосив Всеукраїнський бліц-конкурс «Український орнамент Перемоги». Його метою є формування у дітей національної самосвідомості, відновлення історичної справедливості, належного вшанування подвигу народних бардів-кобзарів, знищених на початку XX століття.

До участі в конкурсі активно долучилися й учні Балівського ліцею, вихованці гуртка «Українська народна вишивка» Центру позашкільної освіти Слобожанського ліцею. Гуртківці шиють та оздоблюють автентичним орнаментом кисети, капшуки, гамани, хустинки з зображенням ліри, бандури чи кобзи.

Так, Вікторія Паскевич та Крістіна Генке вже відправили на конкурс свої роботи і сподіваються, що вони першими потраплять до наших відважних воїнів ЗСУ на передову. Керівниця гуртка Аліна Євсюкова прищеплює дітям вміння щодо відтворення орнаменту Перемоги на основі традицій, сакральних символів рідного краю.

У виготовлені кисети дівчата поклали короткі послання та чаї із лікарських цілющих трав, бо так козаки носили. Дітям не байдуже все українське, все, що рухає нас, як націю, вперед до Перемоги в сьогоднішній жорстокій війні.

Рисунок 1

Рисунок 2

02.02.2023